Tilføj en mail konto i indbygget mail klient på Mac

Senest opdateret

Hvis du vil fjerne en mailkonto som ikke længere skal anvendes, kan du læse mere i denne vejledning.

1. Åbn mail programmet, og vælg "Mail" og herefter "Tilføj konto"

2. Vælg "Exchange" og tryk "Fortsæt"

3. Indtast navn, din KP mail adr, samt din adgangskode, og tryk "Log ind"

4. Sæt flueben, og tryk "OK"

Forrige Vejledning Fjern en mail-bruger i Outlook på din Mac
Næste Vejledning Fjern mail konto i indbygget mail klient på Mac
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os