Fjern mail konto i indbygget mail klient på Mac

Senest opdateret

1. Vælg "Mail", og herefter "Konti"

2. Vælg den mail konto, du ønsker at fjerne, og tryk på "-"

3. Tryk på "OK" og mail kontoen er fjernet

Forrige Vejledning Tilføj en mail konto i indbygget mail klient på Mac
Næste Vejledning Skift Outlook over på ny mail (til private pc'er)
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os