Opret ny mail og gem automatisk i Sag og Dokument

Senest opdateret

Når du opretter en ny mail, som skal gemmes i Sag og Dokument, kan du gøre det i samme arbejdsgang, som når du sender mailen i Outlook.

1. Skriv den mail du vil sende og gemme

2. Tryk på ’Send og Gem'

  1. Tryk på pilen
  2. Vælg: "Gem og send"

3. Fremsøg sag eller sagsmappe

Fremsøg sagen eller sagsmappen. Se vejledningen Gem en mail på en sagsmappe som sag

Forrige Vejledning Gem en mail på en sagsmappe som sag
Næste Vejledning Gem en vedhæftet fil fra en mail
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os