Opret en sag i en sagsmappe

Senest opdateret

Åbn Google Chrome, Edge eller Firefox I din browser. Det anbefales ikke at benytte Internet Explorer

Du kan oprette sager i de sagsmapper, som hører til de arbejdsområder, som du har adgang til. Alle medarbejdere har adgang til arbejdsområdet ”Fælles”, hvorfor denne vejledning tager udgangspunkt heri. Princippet for oprettelse af sager er ret ens fordelt på arbejdsområderne, men felterne, som skal udfyldes varierer lidt.

1. Tryk på +Ny

2. Tryk herefter på ”Sag”

Opret en sag i en sagsmappe (Vejledning) - Word

3. Udfyld information om sagen

4. Specielle rettigheder på sagsmappe (efter tryk på tandhjul)

5. Tryk på ”Opret” for at oprette sagen

Direktionsmøder 2020, LKS – Google Chrome

Forrige Vejledning Opret en sagsmappe
Næste Vejledning Tilføj en sagsmappe eller sag til favoritter
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os