Hvordan installerer jeg LäraNära offline?

Senest opdateret

Gå til http://web.laranara.se/apps?langcode=da for at hente programmet

Tryk på "Installation som eksekverbar fil"

Gem filen på din computer

Gem filen på din computer

Find et passende sted at gemme filen - eventuelt skrivebordet.

Vælg "Gem"

Dobbeltklik på det downloadede program

Tryk på "OK"

Tryk på "OK"

Tryk på "Næste"

Tryk på "Næste"

Tryk på "Næste"

Tryk på "Næste"

Tryk på "Installer"

Tryk på "Installer"

Tryk på "Ja"

Tryk på "Ja"

Nu installeres programmet

Nu installeres programmet

Tryk på "Afslut"

Tryk på "Afslut"

Du har nu hentet den offline version af LäraNära

Vejledning udarbejdet af Nadia Lindgren Høeg Wagner marts 2015

Forrige Vejledning Testbruger, login
Næste Vejledning Få styr på dine referencer med Mendeley
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os