Videoer

Senest opdateret

Introduktion til basisfunktioner i servicedesk og oprettelse af sag på Basen Online

Se en trin for trin vejledning HER

1. Sådan opretter du en sag på Basen Online (Basen.kp.dk)
2. Sådan logger du ind og ud af servicedesk
3. Sådan navigerer du på forsiden
4. Sådan navigerer du i sagsoversigten
5. Sådan navigerer du i en sag
6. Sådan skifter du status på en sag
7. Sådan aktiverer du en 'løst' sag
8. Sådan skifter du rekvirent på en sag
9. Sådan lægger du en sag til en anden ansvarliggruppe
10. Sådan sætter du en person Cc: på en sag
11. Sådan bruger du automatsvar
12. Sådan virker Sag og Dokument i ServiceDesk
13. Sådan sender du en mail til en bruger uden for KP
14. Sådan opretter du en standardløsning

Forrige Vejledning Standardløsninger i servicedesk?
Næste Vejledning Introduktion til Servicedesk som ansvarlig - Studieservice
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os