Print via mail

Senest opdateret

1. Åbn din arbejdsmail eller studiemail og skriv til: [email protected]

Det er ikke muligt at bruge "Print via mail" fra din private mailkonto men du kan bruge: Log på print.kp.dk

Indbakke - HEAB@kp.dk - Outlook

2. Vedhæft de filer der skal printes (1) og tryk: "Send" (2)

Dine filer kan nu printes fra en printer på en KP adresse og du modtager en mail:

RE: filer til udprint - Meddelelse (HTML)

Printserveren gemmer dit print i 48 timer inden det bliver slettet.

Forrige Vejledning Print via https://print.kp.dk
Næste Vejledning Hvad koster det at printe?
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os