Åbn Evalueringsportalen

Senest opdateret

Som studerende på KP, skal du ved afslutning af undervisningsforløb og praktikforløb udfylde et evalueringsskema.

Denne vejledning hjælper dig til at åbne Evalueringsportalen, hvorfra du udfylder evalueringsskemaet.

  1. Via direkte link
  2. Via KP Intra
  3. Via mail
2. Via KP Intra

Fra forsiden af Intra kan du klikke på "Genveje"(1)

Medarbejder – Google Chrome

Klik på "Evalueringsportalen"(2)

Medarbejder – Google Chrome

Herefter vil du blive viderestillet til login-siden eller din forside på Evalueringsportalen

3. Via mail

Hver gang du skal udfylde et evalueringsskema, sendes der en e-mail til din KP-mail. I denne mail findes der et direkte link til dine spørgeskemaer i Evalueringsportalen. Linket er åbent i hele evalueringsperioden. Bemærk at du ved evaluering af undervisning vil blive orienteret om rammerne for den enkelte evaluering.

NB: Har du videresendelse fra din KP-mail til din personlige mailadresse, kan det ske, at mailen havner i dit spam-filter.
Tjek derfor mappen med spam eller uønsket på din personlige mailadresse en ekstra gang, hvis du ikke kan finde evalueringsskemaet.

Næste Vejledning Besvar evalueringer og se resultater
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os