Vedhæft dine seneste filer fra Teams til mail i Outlook

Senest opdateret

Hvis du har haft filer fra Teams åbnet er det let at sende dem fra Outlook, men det fungerer kun med filer der nyligt har været åbnet.

Opret en ny mail i Outlook og  tryk på: "Inkluder" (1) og "Vedhæft fil" (2)

Ikke-navngivet - Meddelelse (HTML)

Du kan nu se de senest åbnede filer. Tryk på den fil du vil vedhæfte

Vælg nu:

  1. Del link.
    OBS: Hvis du bruger denne mulighed SKSL modtageren være medlem af teamet!
  2. Vedhæft som kopi

Forrige Vejledning Fremsøg og vedhæft filer fra Teams til mail i Outlook vha. AxPoint
Næste Vejledning Send flere filer fra Teams i Outlook Webmail
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os