Ring op via en chat

Senest opdateret

I stedet for at ringe til en Teams-kontakt på telefonen, kan det være en fordel at ringe op via Teams-app'en. Det giver f.eks. mulighed for at dele skærm eller filer, samtidig med at I taler sammen.

Fremsøg den, du vil ringe op ved at skrive navnet (1) og trykke på vedkommendes navn (2)

Teams Vejledninger | Microsoft Teams

Tryk nu på telefonikonet (3)

Morten Bo Jensen | Microsoft Teams

Afvent at vedkommende svarer

Forrige Vejledning Genbesøg en chat efter et møde
Næste Vejledning Fastgør chat
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os