Planlæg et Teams-møde via Teams

Senest opdateret

Du kan oprette et Teams-møde direkte fra Teams-app'en.

Åbn Teams-app'en og tryk på kalender (1) og herefter på "+ Nyt møde" (2)

Kalender | Microsoft Teams
Microsoft Teams

Mødet er nu oprettet, og deltagerne kan deltage enten via Teams-app'en eller via linket i den mail, der er sendt.

Forrige Vejledning Opsæt meddelelser (notifikationer) for Teams på IOS (iPhone og iPad)
Næste Vejledning Afhold Teams-møde
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os