Safari indstillinger

Senest opdateret

Safari har nogle udfordringer med denne Nintex formular. Der kommer en fejl når du forsøger at tilgå formularen

Her kan du se hvordan du indstiller Safari til at fungere med formularen.

Det ser lidt forskelligt ud alt efter om det er fra en computer eller fra en iPad/iPhone

Klik på et af de underliggende punkter for at se løsningen

Safari på en computer

Fejlen ser sådan ud:

Løsning:

1. Åbn indstillinger for Safari

2. Under indstillinger: Klik på: "Anonymitet"

3. Fjern fluebenet ud for: "Undgå sporing mellem websteder"

Du kan nu bruge formularen.

Safari på en iPad/iPhone

Fejlen ser sådan ud:

Løsning:

2. Klik på: "Safari"

3. Sørg for at "Undgå sporing ml. websteder" er slået fra:

Du kan nu bruge formularen.

Forrige Vejledning Microsoft Forms
Næste Vejledning Installer NVivo
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os