Hvis du ikke har Zoom knappen i Outlook

Senest opdateret

Hvis du ikke har knappen i Outlook kalenderen, så du kan indkalde til Zoom møder, kan du følge denne vejledning, så dukker knappen op.

1. Åbn Outlook og tryk på: "Hent tilføjelsesprogrammer"

Indbakke - HEAB@kp.dk - Outlook

2. Tryk på: "Administreret af administrator" (1) og tryk på: "Tilføj" (2)

3. Tryk på: "Fortsæt"

4. Du kan nu lukke vinduet:

5. Du har nu knappen Zoom i din Outlook kalender

Kalender - HEAB@kp.dk - Outlook

Forrige Vejledning Find adgangskoden til dit personlige møderum
Næste Vejledning Zoom FAQ
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os