Rediger video med OpenShot Video Editor

Senest opdateret

Hvis man har behov for at redigere i sine videoer kan man bruge mange forskellige værktøjer. OpenShot Video Editor er et gratis program der opfylder de flestes behov.

Hent programmet

Gå til: https://www.openshot.org/download/ og hent programmet og installer det.

Her er en introduktionsvideo til de vigtigste funktioner

Forrige Vejledning Rediger video med Windows indbyggede video editor
Næste Vejledning Imovie til Mac OSX - simpel redigering (copied)
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os