Hvordan bekræfter jeg mit Adobe id?

Senest opdateret

Før du kan tage programmer fra Adobe i brug skal du bekræfte dit Adobe id

Der er tre metoder til at bekræfte dit Adobe id.

Klik på hvert af de underliggende punkter for at se en detaljeret beskrivelse

1. Første gang du skal åbne et Adobe program kan det være at du skal bekræfte dit Adobe id og du bliver mødt af dette billede. Klik på "Kontrollér Igen, og fortsæt"
  1. Du skal nu gå i din Outlook og finde en mail fra Adobe hvor du bliver bedt om at bekræfte din e-mail adresse. Her i findes et link du skal klikke på:

2.     Når du har klikket på linket i mailen kommer du til denne hjemmeside:

3.     Du kan nu klikke på: "Kontrollér igen, og fortsæt"

2. Du har oprettet et Adobe ID og bliver i en mail bedt om at bekræfte din mailadresse
  1. Du får nu denne meddelelse:

Du kan nu fortsætte til Adobe.com og downloade software

3. Du er godkendt til Adobe Creative Cloud, men har endnu ikke oprettet et Adobe ID

Denne mail får du når du er blevet godkendt til Adobe Creative Cloud og har fulgt denne vejledning: Du har modtaget en mail med godkendelse til Adobe Creative Cloud. Klik på linket: "Kom godt i gang"

Klik nu på: "Dette link":

Din browser åbner nu og dette billede kommer frem. Skriv en adgangskode og klik på"Fortsæt"

Du skal godkende vilkår for brug. Klik på: "Fortsæt":

Nu har du bekræftet dit Adobe ID

Forrige Vejledning Hvordan opretter jeg et Adobe ID?
Næste Vejledning Hvordan logger jeg ind på Adobe Acrobat DC?
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os