Send flere filer fra Teams i Outlook Webmail

Senest opdateret

1. Åbn din Webmail, begynd på en ny mail, tryk på "Vedhæft" og vælg: "Gennemse skyplaceringer"
  1. begynd på en ny mail
  2. Tryk på "Vedhæft"
  3. Vælg: "Gennemse skyplaceringer"
Mail – Henrik Abildgaard – Outlook – Google Chrome
2. Tryk på: "Grupper" og dobbeltklik på det team hvor filerne ligger
  1. Grupper
  2. Dobbeltklik på det team hvor filerne ligger
3. Vælg kanal ved at dobbeltklikke
4. Vælg nu de filer du vil tilføje
  1. Markér filerne
  2. Tryk: "Næste"
5. Når dokumenterne er vedhæftet, skal vælge at vedhæfte det som en kopi
  1. Tryk på pilen
  2. Vælge: "vedhæft som kopi"
Generel (FM - Facility Management) | Microsoft Teams

Dette skal du gøre for hver af filerne. Herefter kan du sende mailen

Forrige Vejledning Opret et autosvar i Outlook webmail
Næste Vejledning Gem til Sag og Dokument fra Outlook webmail
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os