Opret et autosvar i Outlook webmail

Senest opdateret

1. Åbn din webmail med dit KP brugernavn og gå til Outlook
Hvis du har problemer med at logge på med dit kp.dk brugernavn

Du kan se her hvordan du logger på office.com med et andet brugernavn: Log på en webside i "Privat" / "Inkognito" tilstand

2. Gå til indstillinger og vælg: "Autosvar"
  1. Klik på tandhjulet
  2. Skriv "Autosvar" i søgefeltet
  3. Klik herefter på: "Autosvar"
3. Du kan nu opsætte et autosvar
  1. Vælg "Send autosvar"
  2. Vælg et starttidspunkt
  3. Vælg et sluttidspunkt
  4. Indsæt en tekst
  5. Slut med at trykke på "OK"
4. Du har nu opsat et autosvar på din webmail

Forrige Vejledning Log på Outlook webmail (studerende)
Næste Vejledning Send flere filer fra Teams i Outlook Webmail
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os