Tilføj fælles postkasser i Outlook

Senest opdateret

Husk at du skal have tilladelse og tilføjes i postkassen af It før du kan åbne postkassen.

Her kan du læse hvordan du tilføjer fælles postkasser (funktionspostkasser og afdelingspostkasser) til din Outlook.

1. Vælg "Filer" i Outlook

Vælg "Filer" i Outlook 2016.

2. Klik på "Kontoindstillinger og vælg undermenuen "Kontoindstillinger"

Vælg "Kontoindstillinger"

3. Vælg nu "Rediger"

Vælg "Rediger"

4. Vælg "Flere indstillinger"

Vælg "Flere indstillinger"

5. Vælg fanebladet "Avanceret"

Vælg fanebladet Avanceret

6. Vælg nu "Tilføj"

7. Skriv navnet eller dele af navnet på den postkasse du skal tilføje og klik: "OK"

8. Når postkassenavnet vises, klik på: "" (1)"OK" (2)

Vælg "Tilføj"

9. Luk nu de to vinduer

10. Du har nu tilføjet en postkasse!

Forrige Vejledning Kom godt i gang med fælles postkasser og KP mail
Næste Vejledning Tilføj fælles postkasse i webmail
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os