Fjern en mail-bruger i Outlook på din Mac

Senest opdateret

1. Vælg "Værktøjer" og "Konti" i Outlook

2. Markér den mail konto du ønsker, at fjerne og tryk på "-"

3. Tryk på "Slet"

Forrige Vejledning Ændring af mail-bruger i Outlook på din Mac
Næste Vejledning Tilføj en mail konto i indbygget mail klient på Mac
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os