Hvordan søger jeg efter alle mine aktive sager

Senest opdateret

1. Søg efter alt i Sag og Dokument

I søgefeltet indtaster du en stjerne * og taster ”Enter” eller trykker på knappen til højre for søgefeltet med de to pile for at gå til søgesiden.

Hvordan søger jeg efter alle mine aktive sager (Vejledning) - Word

2. Afgræns din søgning på ”Status” og ”Sagsbehandler”

Scroll ned til venstre på søgesiden for at finde afgrænserne/facetterne "Status" og "Sagsbehandler". Du skal vælge "aktiv" under status og dit eget navn under sagsbehandler.

Søgesiden viser nu kun aktive sager, der er oprettet med dig som sagsbehandler.

Desktop

Forrige Vejledning Hvordan søger jeg efter en sag, sagsmappe eller dokument?
Næste Vejledning Hvordan gemmer jeg en søgning, så den kan genbruges?
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os