Sådan ændrer du perioden for mail og kalender synkronisering

Senest opdateret

Klik på hvert af de underliggende punkter for at se en detaljeret beskrivelse.

1. Tryk på "Filer"
2. Tryk på "kontoindstillinger" og herefter "Kontoindstillinger"
3. Tryk "Rediger"
4. Flyt pilen til højre eller venstre, for at ændre synkroniserings perioden. Tryk på "Næste" når du er færdig.

Den anbefalede periode er 1 år, som vist på billedet ovenfor, men du kan sætte perioden ned efter behov - typisk efter at du har aftalt dette med en supporter.

5. Tryk på "Udfør"

2 Kommentarer

Tina Lind Bowley

Tryk på filer hvorhenne?

Henrik Abildgaard

Hvis du trykker på teksten kan du se et billede af hvor det er: http://vejledninger.kp.dk/m/outlook/l/941230-sadan-aendrer-du-perioden-for-mail-og-kalender-synkronisering#tryk-pa-filer
Det er oppe i venstre hjørne af skærmen.

Næste Vejledning Fremsøg og vedhæft filer fra Teams til mail i Outlook vha. AxPoint
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os