Færdiggør installationen af Templafy

Senest opdateret

Når du åbner din PC efter at der er installeret nyt program til skabeloner (Templafy) skal du afslutte installationen før skabelonerne funger optimalt.

1. Efter programmet Templafy er installeret dukker dette vindue op.

  1. Tryk på: "Save"
  2. Tryk på: "Udført"
Desktop
Hvis ikke vinduet kommer frem kan du selv tilgå Templafy opsætningen

1.1. Åbn Word og klik på fanen: "Hjem" (1) og klik på "Templafy"

1.2. Du skal nu logg ind med dit KP login

1.3. Klik på: "Ja"

1.4. Nu ser du din emailsignatur. Klik på "Færdiggør din opsætning"

1.5. Klik på: "Luk"

Næste Vejledning Ret din mailsignatur med Templafy
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os