Hvordan sender jeg et link til en sagsmappe, sag eller et dokument?

Senest opdateret

Vejledningen tager udgangspunkt i, at du er inde i Sag og Dokument og befinder dig på forsiden af fællesområdet, FLS.

Se vejledning: Hvordan søger jeg efter en sag, sagsmappe eller dokument?

Hvis du vil sende et link til et dokument, følg pkt. 5 og frem i denne vejledning.

2. Vælg fanen ”Side”

Hvordan sender jeg et link til en sagsmappe (Vejledning kan ikke gøres færdig) - Word

Tryk på ”Send et link med mail”.

5. Skriv og send din mail.

Forrige Vejledning Gem til Sag og Dokument fra Outlook webmail
Næste Vejledning Hvordan navigerer jeg på forsiden?
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os