Fjern autoudførelse til kontaktforslag i Outlook

Senest opdateret

Får du konstant irrelevante forslag til mailadresser når du skriver en ny mail?  Så kunne det være du skulle tømme listen til autofuldførelse af kontakter.

1. Start Outlook og tryk på: "Filer"
Start Outlook
2. Tryk på "Indstillinger"
Tryk på "Indstillinger"
3. Vælg "Mail"
Vælg "Post"
4. Rul ned til "Send meddelelser" og tryk på: "Tøm listen til autofuldførelse"
Scroll ned og tryk på "Tøm listen til autofuldførelse"
5. Tryk på "Ja"
Tryk på "Ja"
6. Tryk på "OK"
Tryk på "OK"
Du har nu ryddet op i dine kontaktforslag

Forrige Vejledning Opsætning af stedfortræder adgang på en postkasse
Næste Vejledning Sådan forhindres Outlook i at lave en "Send og modtag" session ved afslutning
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os