Opret et autosvar på fælles postkasse via Office365 (webmail)

Senest opdateret

Expand or collapse content 1. Tilgå dit webmail
Expand or collapse content 2. Tryk på dit navn i øverste højre hjørne (1) og vælg: "Åbn en anden postkasse" (2)
Tryk på dit navn i øverste højre hjørne
Expand or collapse content 3. Tast postkassens navn i det felt der dukker op (1). Klik på postkassens navn (2) og vælg "Åbn" (3)
Tast postkassens navn i dette felt

Postkassen åbner nu i en anden fane i browseren

Expand or collapse content 4. Tryk nu på tandhjulet (1) og vælg:  Konto (2) Aktiver Autosvar (3) sæt indstillinger som ønsket og tryk Gem (4)

Du har nu opsat et autosvar på din afdelings/funktionspostkasse

Forrige Vejledning Opret regler på en fælles postkasse
Næste Vejledning Send fra sikker-mail postkasser i Outlook
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os