Ændring af mail-bruger i Outlook på din Mac

Senest opdateret

1. Vælg "Værktøjer" og "Konti" i Outlook

2. Tryk på "+" og "Ny konto"

3. Indtast din KP mail adr. og tryk "Forsæt"

4. Indtast din adgangskode og tryk "Log på"

5. Tryk på "Udført" og din nye konto er tilføjet til Outlook

6. Du kan herefter fjerne ikke ønskede mail konti, såsom Phmetropol, eller UCC konti. Dette gøres på følgende måde.

Forrige Vejledning Skift simkort på din telefon
Næste Vejledning Fjern en mail-bruger i Outlook på din Mac
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os