Intro og log på Itslearning

Senest opdateret

Du logger på itslearning gennem KP Intra med dit KP brugernavn og kode. Vær opmærksom på, at KP intra og Itslearning kan se anderledes ud, hvis du er studerende, underviser eller administrator.

I denne vejledning gennemgår vi:

1. Introduktionsvideo til Itslearning

I videoen kan du se en introduktion til de vigtigste funktioner i Itslearning.

2. Log på Itslearning

2.1. Åbn en browser og gå ind på intra.kp.dk - log ind med dit KP brugernavn og kode. Klik på "Genveje" i topmenuen (1) og klik på "Itslearning" (2)

2.2. Når du klikker på linket lander du på Itslearnings Startside

Næste Vejledning Introduction to Itslearning (english)
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os