Videovejledninger til litteratur.kp.dk

Senest opdateret

1. Opret en litteraturliste

2. Tilføj en litteraturhenvisning fra bibliotekets materialer

3. Tilføj skannet materiale eller opret materiale til en litteraturliste

4. Send litteraturlisten til gennemsyn og publicer den

5. Perspektiver på kobling af litteratur til plan i Itslearning

OBS! Den pågældende video viser den gamle planlægger. Vi arbejder på at ændre videoen til den nye.

6. Introduktion til 'Samling'

Du kan altid få hjælp af Basen ved at oprette en sag på basen.kp.dk.

Forrige Vejledning Tilføj litteratur til din plan
Næste Vejledning Forkort en PDF-fil
Mangler du stadig hjælp? Kontakt os